Leírás és Paraméterek
Kavics az égben - Birodalom-sorozat 3. (új kiadás) Isaac Asimov
Windwitch - Szélboszorka - Susan Dennard
Ikerlángok - Rose Woods
Shattered - Összetörve (A Vasdruida Krónikái 7.) Kevin Hearne
Youngblood - Vérifjoncok Sasha Laurens
Vágymágusok 3,5-Titkok és intrikák - On Sai
Hunted - Hajszolva - A Vasdruida Krónikái 6. Kevin Hearne
The Glamourist - A ragyogó - A szőlő boszorkánya 2. Luanne G. Smith
A tűz gyermeke - Főnix és a Jégpalota Aisling Fowler
TikTok boszorkány Alba Ferro
Doktor Omega Arnould Galopin
A csillagok, akár a por - Birodalom sorozat 1. Isaac Asimov
Ne add fel Tahereh Mafi
Új korszak Biheguan Zhuren
Űrgengszterek - Miénk a kozmosz Garamvölgyi László
A teremtő bűne - Avagy a mesterséges intelligencia hatalomátvétele Adam Brown
Arthur Robag Solkim
Az árulás csókja - A fennmaradottak krónikái 1. (2. kiadás) Mary E. Pearson
A kozmosz bábjai Philip K. Dick
Véres Hozomány - S. T. Gibson
Az Alfa hold klánjai Philip K. Dick
Dermesztő ölelés - Vámpírakadémia 2. (új kiadás) Richelle Mead
The Black Aether - Ébredés Tomasics József-Nagy Viktória
Erőtér Prax Levente
Andromeda-akció Nemere István
Fekete áradat KC Jones
A gyilkos tréfa Christa Faust, Gary Phillips
Őrült szerelem - Harley Quinn - Egy Batman történet Pat Cadigan, Paul Dini
Az örökkévalóság dala - Éden trilógia 3. Julie Kagawa
Staked – Átdöfve - A Vasdruida Krónikái 8. Kevin Hearne
A lángok mélyén - Az éjszaka hercege 4. Jeaniene Frost
Isaac Asimov
Isaac Asimov (1920. január 2. – 1992. április 6.)
Orosz származású amerikai író és biokémikus. Tudományos-fantasztikus és tudománynépszerűsítő művei tették ismertté rendkívül sikeres és kivételesen termékeny írói pályafutása során. Több mint 500 kötetet és nagyjából 90 000 levelet, levelezőlapot írt vagy szerkesztett, művei jelentek meg a Dewey-féle tizedes osztályozás minden főosztályában, kivéve a filozófiát. Asimovot a tudományos-fantasztikus irodalom mesterének ismerik el széles körben. Egyike volt a múlt századi sci-fi három nagy öregjének: A két másik sci-fi klasszikus, akivel együtt Asimov népszerűvé tette a tudományos-fantasztikus irodalmat, Robert A. Heinlein (1907–1988) és Arthur C. Clarke (1917–2008).
Asimov legismertebb műve az Alapítvány-trilógia, de hasonlóan jelentős a Galaktikus Birodalom-sorozat és a robottörténetek, amelyeket későbbi írásaiban összekapcsolt az Alapítvány-trilógiával. Asimov a sci-fin kívül krimit és fantasyt is írt. Az Űrvadász-sorozatot Paul French álnév alatt jelentette meg.
Asimov 1920. január 2. körül született (ez a hivatalos dátum, pontosan azonban nem ismert) a fehéroroszországi Petrovicsiban, egy, a mai Szmolenszki területen található zsidó faluban, Judah Asimov és Anna Rachel Berman Asimov gyermekeként, molnár mesterséget űző zsidó családba. Isaac csak hároméves volt, amikor emigráltak az Egyesült Államokba. Minthogy szülei csak jiddis nyelven és angolul beszéltek fiukkal, az sohasem tanult meg oroszul. Az ifjú Asimov Brooklynban nevelkedett, ötévesen megtanult olvasni és élete végéig tökéletesen beszélt az angol mellett jiddis nyelven is. Szülei egy kis vegyesbolt tulajdonosai voltak, ahol az egész család dolgozott. Itt sci-fi magazinokat is árultak, így Isaac olvasgatni kezdte azokat. Nagyjából tizenegy éves volt, amikor első történeteit kezdte írogatni, pár évvel később pedig már jó párat eladott ponyvairodalmi folyóiratoknak.
1939-ben diplomázott a Columbia Egyetemen, majd 1948-ban ugyanott biokémiából doktori fokozatot szerzett. Közben a második világháború alatt három évig Philadelphia tengerészeti hajógyárában dolgozott. A háború végével besorozták az amerikai hadseregbe
Miután ledoktorált, a Bostoni Egyetem orvostudományi karának tantestületéhez csatlakozott. 1958-tól kezdve már egyáltalán nem tanított, minden idejét írással töltötte.
1942. július 26-án feleségül vette Gertrude Blugermant, s két gyermekük született, David (1951-ben) és Robyn Joan (1955-ben). 1970-ben szétköltöztek, majd 1973-ban elváltak. Asimov még ebben az évben elvette Janet O. Jeppsont.
1960-ban Asimov előtt magas IQ-ja megnyitotta a Mensának, a rendkívüli intelligenciájú emberek egyesületének a kapuit. A tagságtól hol visszalépett, mert a tagtársakat túl arrogánsnak találta, hol aktív tagként előadásokat tartott Mensa csoportok előtt.
Asimov 1992. április 6-án halt meg.
Leírás