Ezt jelentse az élet - GABO Pszichológia Alfred Adler
Hogyan legyünk antikapitalisták a 21. században - Erik Olin Wright
NONMODERN - A kívüliség szférikus elmélete Czopf Áron, Horváth Márk, Lovász Ádám
Kannibál kapitalizmus Nancy Frazer
Siker és szorongás A munkahelyi stressz minimalizálása a gyakorlatban Mark Simmonds
Urbanizáció és környezet - A városfejlődés okai és következményei - Kaleidoszkóp Könyvek Hardi Tamás
Generációk harca a figyelemért - Hogyan tanuljunk egymástól, egymásért? Steigervald Krisztián
Generációk harca - Hogyan értsük meg egymást? Steigervald Krisztián
Állj önmagad mellé - Három pszichológiai alapelv az egészséges önbecsüléshez és önszeretethez Berczik Krisztina
Másként huzalozva - Életvezetés és érzelemkezelés ADHD mellett Tamara Rosier, PhD.
Zsidóság a magyar nemzetépítésben a numerus clausus előtt és azután Karády Viktor-Kemény István
Kié itt a tér? - Párhuzamos társadalmak és városi zárványok Nyugat-Európában Marsai Viktor, Sayfo Omar, Veres Kristóf György
Az ébresztőkönyv Ame Panzh
Hol a boldogság mostanában? - AI / Deepfake / TikTok / Valosag - MAP-sorozat Tari Annamária
Emberi játszmák - GABO Pszichológia Eric Berne
Hazatérés önmagadhoz - A sebzett belső gyermek gyógyítása John Bradshaw
10 okom a haragra Nőnek lenni egy macsó világban (2. kiadás) Angela Murinai
Frontvonalban - Beszélgetések Szájer Józseffel Baczoni Dorottya (szerk.)
A boldogság tudománya - A lelki egészség hét receptje - MAP-sorozat Prof. Bruce Hood
Elvarratlan szálak Almási Kitti
Öt gyűrű könyve - Időkapu könyvek Mijamoto Muszasi
Fájdalomkezelő kisokos - Önsegítő kalauz szülőknek - Móra családi iránytű Dr. Major János, Varga Zsófia Katalin
Bohém szülők kézikönyve Pamela Druckerman
Halálról és életről Irvin D. Yalom, Marilyn Yalom
Az öröm művészete - Flow a mindennapokban (új kiadás). Csíkszentmihályi Mihály
Nekem te kellesz, neked pedig én Allan Pease, Barbara Pease
Fóbiák és mániák - A világ története 99 rögeszme tükrében Kate Summerscale
Válassz szabadon - Hogyan lépj ki a transzgenerációs, traumaalapú és kollektív mintákból Rév Szilvia
A nagy összeesküvés - Kié legyen a XXI. század? Drábik János
Kepes András
Kepes András (Budapest, 1948. október 11.) magyar író, újságíró, televíziós műsorkészítő, egyetemi tanár.
Általános- és középiskoláit Budapesten, illetve Bejrútban és Buenos Airesben végezte. 1973-ban az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán szerzett magyar-esztétika szakos diplomát. Posztgraduális tanulmányokat folytatott az Amerikai Egyesült Államokban a Syracuse-i Egyetemen (1979), illetve miután elnyerte a Stanford Egyetem John S. Knight nemzetközi ösztöndíját, a Stanfordon (1985-1986). Doktori és habilitált doktori fokozatát a budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetemen szerezte (2004).
Első cikkei 17 éves korában jelentek meg. Az egyetem elvégzése után, 1973-tól a Magyar Rádiónál dolgozott munkatársként, majd a kulturális rovat vezetőjeként. Nevéhez fűződik a Gondolatjel című kulturális magazin elindítása, szerkesztette többek között a Láttuk, hallottuk című művészetkritikai sorozatot. 1980-tól a Magyar Televízió akkor induló kulturális hetilapjának, a Stúdió ’80-nak alapító főszerkesztő-helyettese és egyik műsorvezetője volt. Elsőként tudósított a cannes-i, a berlini, a moszkvai, a tokiói, a San Sebastian-i filmfesztiválról, Hollywoodból és a Nobel-díj átadásokról. Mikrofonja előtt szólaltak meg először magyar képernyőn világsztárok, világhírű filmrendezők, írók. 1989-től több műsor szerkesztője és műsorvezetője volt, jegyezte az Apropó (1991–1998) című riport-dokumentumfilm sorozatot és a Desszert (1994–1998) című beszélgetős műsort. 1998-ban a TV2-n készítette beszélgetős műsorát, Kepes címmel, de még abban az évben egy súlyos betegség két évre félbeszakította pályáját, és úgy döntött, visszavonul a rendszeres szerepléstől. 2000-ben a Magyar Televízió képernyőjén tűnt fel újra Oázis (2000) című egész estés összetett sorozatával, beszélgetésekkel, dokumentumfilmekkel. 2002-től az RTL Klub képernyőjén volt látható irodalmi sorozata, a Könyv-jelző (2002) és beszélgetős műsora, a Desszert (2005), majd dokumentumfilm sorozata, a Világfalu (2005-2006). 2008-ban Különös történetek című dokumentumfilm sorozatával tért vissza egy évre a Magyar Televízióba. Több riportját sugározták külföldi televíziók, jelentős nemzetközi visszhangot keltettek a Bolíviában terrorizmussal megvádolt, és társaival tisztázatlan körülmények között meggyilkolt Eduardo Rózsa Flores-szel készült dokumentumfilmjei, különösen a vele készült utolsó interjú, ami belpolitikai vihart kavart Bolíviában, és amelynek kapcsán Kepest is megvádolták.
A nyolcvanas évek közepétől rendszeresen publikál könyveket, és különösen azután, hogy visszavonult a televíziós műsorkészítéstől, tevékenysége középpontjában egyre inkább az írás áll. Első művei főként rádiós és televíziós riportútjaira és beszélgetéseire épültek (Szerencsés Útjaim, Múzsák Közművelődési Kiadó, 1986; Kepes Krónika – Beszélgetések, Park Könyvkiadó, 1999; Kepes Krónika – Történetek, Park Könyvkiadó, 2000), illetve irodalmi válogatásokat készített Könyv-jelző I-III címmel a Park Könyvkiadó számára (2001-2002). 2008-ban, Matt a férfiaknak címmel (Alexandra Kiadó) dokumentum-regénye jelent meg, 2011-ben pedig Tövispuszta című regénye (Ulpius-ház Kiadó). Könyveit idegen nyelveken is kiadták. Világkép című szubjektív esszé-regényét, amit a szakmai zsűri az év tíz legjobb könyve közé választott, 2016-ban adta ki a Libri Kiadó.
Munkásságát számos díjjal és kitüntetéssel ismerték el. Elnyerte többek között a Táncsics Mihály-díjat (1991), a Joseph Pulitzer-emlékdíjat (1994), a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjét (1998) és a Prima díjat (2011).
Leírás