Lelkünk romjai - Rudas János
A valóságért vívott háború Dmytro Kuleba, dr. Kaszó Róbert
A szabadság filozófiája Rudolf Steiner
A manipuláció művészete - Az emberek befolyásolásának nyolc legfontosabb szabálya Josef Kirschner
A párkapcsolat művészete Josef Kirschner
Családi kirakós - Hogyan lesz darabokból egész? - 18 történet mozaikcsaládokról Megyeri Zsuzsanna
Kis könyv a nagy erényekről - Osiris Könytár (új kiadás) André Comte-Sponville
A házasság négy évszaka - Állandó megújulásban az örömteli és tartós párkapcsolatért (új kiadás)Gary Chapman
A képmutatásról - Ámítás és önámítás a politikában Paul Lendvai
Iskoláskorú gyermekek egészségmagatartása Németh Ágnes
Holdidő POPPER PÉTER
A rituálhatás - Alakítsd szertartássá szokásaidat, hogy célokat és örömet hozz az életedbe! Michael Norton
A digitális társadalom nyolc főbűne - Puzsér Róbert kommentárjaival Nagy Róbert
Várj, amíg eljön az órád Popper Péter
Az agy-test módszer - Mona Delahooke
A harag - Hogyan uralkodjunk az indulatainkon, és használjuk azokat jó célra? Gary Chapman
Második félidő - Életközép - és ami utána jön Bagdy Emőke
A gyanú árnyékában. - A keletnémet és a magyar állambiztonság tevékenysége a Balatonnál (1963–1989) Béresi Ákos
Pokoli főnökök - Munkahelyi vezetők okozta traumák Modla Zsuzsanna
Félhold Németországban - Az iszlámról és a muszlimokról Sausic Attila
Válassz szabadon - Hogyan lépj ki a transzgenerációs, traumaalapú és kollektív mintákból Rév Szilvia
Mindfulness ABC - Gyakorlatok oviban, suliban és otthon Mellár Mezei Anita
Öt gyűrű könyve - Időkapu könyvek Mijamoto Muszasi
Bohém szülők kézikönyve Pamela Druckerman
Az idő illata - Filozófiai esszé az elidőzés művészetéről Byung-Chul Han
Szokratész védőbeszéde / A lakoma - Időkapu könyvek Platón
Kannibál kapitalizmus Nancy Frazer
Csíkszentmihályi Mihály
Csíkszentmihályi Mihály (Fiume, Olaszország, 1934. szeptember 29. –) Széchenyi-díjas pszichológus, Magyar Érdemrend nagykereszt tulajdonosa, pedagógus, egyetemi tanár, az MTA külső tagja, szakterülete a fejlődés- és neveléslélektan, valamint a kreativitás- és tehetségkutatás.
Tőle származik a „flow” (azaz „áramlat”) gondolata, amely a boldogság egy lehetséges útját kínálja fel.Csíkszentmihályi Mihály könyvében azon örök kérdésekre adott választ, hogy mi a boldogság, és hogy leszünk boldogok, s ezzel nagy sikert aratott a társadalom körében. A munka mögött az író életen át tartó kutatása állt.
Saját tapasztalatait használta fel és mondta el könyvében és előadásai során. Magyar nemzetiségű családba született az akkor Olaszországhoz tartozó Fiuméban, ahonnan 10 évesen (1944) Velencébe menekült családjával. Az akkor még kisfiú Csíkszentmihályi nem értette, miért történik mindez. A körülötte nyomorban és meghurcoltatásban élők közül mégis voltak olyanok, akik úgy élték át a mindennapokat, mintha mi sem változott volna. Nem értette az egész helyzetet, és ekkor kezdett a megoldáson gondolkodni.Sem magyarnak, sem olasznak nem érezte magát, nem voltak barátai, és nem szeretett iskolába járni. Miután Rómába költöztek, apjának segített a családi költségvetést kipótolni úgy, hogy alkalmi munkával szerzett pénzt.
Mindeközben álmát – az emberi élet teljes megértését – nem adta fel, ezért az Amerikai Egyesült Államokba utazott az egyetemre, ahol pszichológiát tanult. Előadások és szemináriumok mellett egy szállodában kereste meg a kenyérre valót. A pszichológiában, amit az egyetemen tanítanak, azonban csalódott. Tanárai, akik meglátták a benne rejlő tehetséget, ajánlották neki, hogy menjen át a Chicagói Egyetemre, amely az Egyesült Államok legjobb 10 egyetemének egyike. Csíkszentmihályi így is tett.
Időközben egy érdekes területet fedezett fel: rájött, hogy a festők képeik alkotása közben úgy viselkednek, mintha transzba estek volna; annyira leköti őket az alkotás élménye, hogy elfeledik a való világot. Ezt lehet érezni más tevékenység közben is (sakk, hegymászás stb.), amikor igazán jól érezzük magunkat. Megjelenik az alkotás élménye, a dicsőség, a vágy, a teljes bevonódás érzése, s ez a pszichológiai terület még kiaknázatlan az emberiség számára. Csíkszentmihályi Mihály, amikor professzori állást kapott az egyetemen, el is indította ilyen irányú kutatásait. Interjút készített olyan emberekkel, akik szívesen sportolnak, sakkoznak, táncolnak stb., és lejegyezte ezeket. „Autotelikusnak” nevezte tehát ezeket a tevékenységeket, amelyeket önmagukért, a cselekvésért végzünk, külső jutalom nélkül, és megengedik a teljes elmélyülést. Később ebből született a „flow” fogalma.Az ebből a kutatásból készített könyve nem aratott nagyobb sikert, de nem adta fel, és újabb projektbe fogott: a „flow-élményt” kutatta. Az Experience Sampling Method technika segítségével pontosabb adatokat kapott, és pontosabb képet alkotott.
Csíkszentmihályi majdnem 60 éves volt, amikor a siker utolérte, és munkásságát kellően elismerték. 1988-ban jelentkezett nála egy kiadó, hogy írjon a flow-ról egy tudományos igényű könyvet, melyet kinyomtatnának. 1990-ben jelent meg ez a munka, és lassan, de biztosan nagy népszerűségre tett szert. Munkájában sikeres emberré vált.Nemcsak elismerésre és tekintélyre tett szert, hanem a többiek kissé kívülállóként is kezelték elvont gondolkodása miatt. Ezért 1999-ben Kaliforniába költözött, és ott folytatta tovább tevékenységét, az időközben nagyon népszerűvé vált, rendkívüli jövővel kecsegtető kutatási irányzatot, mely mindazzal foglalkozik, ami az embereket boldoggá, erőssé és elégedetté teszi.
Leírás