Hope Was Here - Itt járt Hope Joan Bauer
Batman: Gotham védelmezője - Háttérsztorik Matthew K. Manning
Vuk Fekete István
Lassie hazatér - Eric Knight
A koppányi aga testamentuma Fekete István
Túl a feketén Claire Castillon
Utazás a Föld középpontja felé Jules Verne
Idődetektívek 07. - Kleopátra és a kobra (új kiadás) Fabian Lenk
Idődetektívek 10. - Csalás Olümpiában Fabian Lenk
Idődetektívek 13. - Hannibál, az elefántok ura Fabian Lenk
Idődetektívek 22. - Titkos jelek Pompejiben Fabian Lenk
Idődetektívek 14. - A szamuráj esküje (új kiadás) Fabian Lenk
Idődetektívek 18. - Caesar és a nagy összeesküvés Fabian Lenk
Fele királyságom Fehér Klára
Rumini és a szellemhajó - Most én olvasok! 4. szint Berg Judit
A csíkos pizsamás fiú (új kiadás) John Boyne
Oltári Austen - Emma Katy Birchall
Mary Poppins P. L. Travers
Mary Poppins a Cseresznyefa utcában P. L. Travers
Mary Poppins a parkban - L. Travers
Mary Poppins kinyitja az ajtót - Mary Poppins - P. L. Travers
Pimasz négyes 1. - Csajbanda a Csillag-tanyán (2. kiadás) Usch Luhn
Bogáncs - Fekete István
Abigél - Szabó Magda
A Mézga család Rigó Béla
The Wanderer – A kósza Josie Williams
A kis herceg - Alexandra Antoine de Saint-Exupéry
A kis herceg - Puha (40. kiadás) Antoine de Saint-Exupéry
Kincskereső kisködmön Móra Ferenc
Goriot apó - Honoré De Balzac
Csukás István
Csukás István (Kisújszállás, 1936. április 2. - Budapest, 2020. február 24) Kossuth-díjas magyar költő, író, a Digitális Irodalmi Akadémia tagja.
Kisújszálláson született, egy nehéz sorsú kovácsmester nagyobbik fiaként, és itt járta ki az elemi iskolát is. A háború után – egy zenetanár biztatására, bár édesapja ellenzése ellenére, de édesanyja közbenjárására – jelentkezett az akkor alakult békéstarhosi zeneiskolába, ahol hegedűművésznek készült. Itt érettségizett. Bár jól érezte magát a zeneiskolában, később mégis fellázadt a zene ellen – hiszen noha felvételi nélkül felvették volna ugyan a Zeneakadámiára, mégis - a jogi egyetemre jelentkezett, majd egy idő után átment a bölcsészkarra, de – 1956 után – bölcsész tanulmányait sem fejezte be.Életében a döntő fordulatot az hozta, amikor a Magyar Rádió egy diákköltők részére meghirdetett pályázatára az egyik barátja beküldte néhány versét, és azokkal első díjat nyert. Tizenhét éves korában már költő akart lenni. Eleinte csak felnőtteknek írt. Törzshelye lett a Hungária Kávéház, és ekkoriban jelentek meg első versei. Ettől kezdve írásaiból, irodalmi segédmunkákból élt. Vezetője volt és egyike azoknak – többek között Antal Imre, Szokolay Sándor és Kazimir Károly mellett –, akik 1960-ban megalakították a Fiatal Művészek Klubját (az Andrássy út 112. szám alatt), ami annak ellenére a hazai művészellenállás központjává tudott válni, hogy működését szigorúan ellenőrizték. Dolgozott a Magyar Népköztársaság Művészeti Alapjánál, egy rövid ideig a Munkaügyi minisztérium belső lapjánál, majd később a Néphadsereg című lapnál volt két évig újságíró. Ekkor találkozott Fülöp János íróval, aki a tévé gyerekosztályán dolgozott és „cserét” ajánlott. Így lett 1968-tól 1971-ig a Magyar Televíziónál előbb dramaturg, majd – „lefokozva” – egy akkor indított gyerekhíradó, a Hétmérföldes kamera országjáró munkatársa. Az 1960-as évek közepén Kormos István „csábítására” – akinek később az íróasztalát is megörökölte a Móra Kiadóban – állt rá, hogy gyerekeknek írjon, melyhez szinte egy előjelnek érezte azt, hogy egy napon született Hans Christian Andersennel 1978-tól 1985-ig volt a Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó főszerkesztője, azóta szabadfoglalkozású író.
Csukásnak verseskötetei mellett egyre-másra jelentek meg gyermekregényei, mesekönyvei, verses meséi: eddig közel száz kötete jelent meg itthon és külföldön. Olyan halhatatlan mesefigurákat teremtett meg az elmúlt negyven évben, mint például Mirr-Murr, Pom Pom, vagy Süsü, a sárkány. Ezeket a figurákat a gyerekek főként rajz- és bábfilmekből ismerhették meg, több ifjúsági regényéből pedig sikeres tévéfilm készült. 1975-ben a hollywoodi X. televíziós fesztiválon a Keménykalap és krumpliorr című játékfilm megkapta a fesztivál nagydíját és Az Év Legjobb Gyermekfilmje címet is.
2013. szeptember végén avatták a Keménykalap és krumpliorr című ifjúsági regényében szereplő valós személy, Bagaméri Mihály kisújszállási fagylaltárus bronzszobrát. 2014-ben Szökevény csillagok címmel egy gyerekoperán dolgozik Nagy Imre Erik szegedi zeneszerzővel, illetve már harmadszorra szerepel az októberben nyilvánosságra hozott, Astrid Lindgren-emlékdíjra jelölt alkotók nemzetközi listáján.
2015-ben, a magyar dráma napján Szép Ernő-különdíjat kapott a fiatal nemzedékek színpadi mítoszainak megteremtéséért.
Leírás