Anyegin - Puskin
Légy jó mindhalálig - Móricz Zsigmond
A vihar - William Shakespeare
Édes Anna - Talentum Diákkönyvtár Kosztolányi Dezső
Az ember tragédiája - Osiris Diákkönyvtár (új kiadás) Madách Imre
Árvácska - Móricz Zsigmond
Pillangó Móricz Zsigmond
A nagyenyedi két fűzfa - Válogatott elbeszélések - Jókai Mór
Antigoné. Oedipus király. Oedipus Kolónosban. Élektra - Osiris Diákkönyvtár (új kiadás) Szophoklész
A Pál utcai fiúk - Osiris Diákkönyvtár Molnár Ferenc
Lúdas Matyi - Válogatott művek - Osiris Diákkönyvtár (új kiadás) Fazekas Mihály
Goriot apó - Honoré De Balzac
Csongor és Tünde - Talentum DIákkönyvtár (új kiadás). Vörösmarty Mihály
Szent Péter esernyője - Mikszáth Kálmán
Kincskereső kisködmön Móra Ferenc
Beszterce ostroma - Mikszáth Kálmán
Balladák - Talentum Diákkönyvtár (új kiadás) Arany János
Puszták népe - Osiris Diákkönyvtár Illyés Gyula
A nagyenyedi két fűzfa és más elbeszélések - Jókai Mór
Hét krajcár - Tragédia - Barbárok és más novellák - Osiris Diákkönyvtár Móricz Zsigmond
Liliom - Az üvegcipő - Játék a kastélyban - Osiris Diákkönyvtár (új kiadás) Molnár Ferenc
Tonio Kröger, Mario és a varázsló - Talentum Diákkönyvtár Thomas Mann
Tanár úr kérem - Válogatott írások Karinthy Frigyes
Rokonok - Talentum diákkönyvtár Móricz Zsigmond
Különös házasság - Osiris Diákkönyvtár Mikszáth Kálmán
Ivan Gyenyiszovics egy napja - Trubadúr Zsebkönyvek 48. Alekszandr Szolzsenyicin
Ábel Amerikában - Tamási Áron
Ábel a rengetegben - Tamási Áron
Lassie hazatér - Eric Knight
Egri csillagok Gárdonyi Géza
Erich Kästner
Erich Kästner (Drezda, 1899. február 23. – München, 1974. július 29.) német költő, író, forgatókönyvíró.
Az 1920-as években kibontakozó polgári humanizmus költője és írója, annak az új stílusiránynak a követője, amely felváltva az expresszionizmus világmegváltó extravaganciáját, az új tárgyilagosság (=Neue Sachlichkeit) képviselője. Hol rezignáltan, hol harcosan, de alapvetően mindig optimista moralistaként küzd az emberiség megjavításáért. Kissé talán méltatlanul is, de a világ elsősorban értékes, humoros gyermek- és ifjúsági regényeit ismeri, jelenleg a magyar irodalmi közvélekedésben is mint ifjúsági író szerepel.
Apja bőrkereskedő, anyja cselédlány, később fodrász volt. Drezdában született és tanult. Iskolaéveiből sok részlet visszaköszön A repülő osztály című könyvében. 1917-ben behívták katonának, és a nehéztüzérségnél szolgált. A kiképzés brutalitása maradandó hatást gyakorolt rá és antimilitaristává vált; szívgyengeségét is a katonaságnál elszenvedett durva bánásmódnak tulajdonította. Az első világháború végeztével kitüntetéssel érettségizett, és elnyerte Drezda város arany ösztöndíját.1919 őszétől Kästner Lipcsében tanult történelmet, filozófiát, germanisztikát és színháztudományokat. Tanulmányait újságírói és színikritikusi bevételeiből finanszírozta. A baloldali Neue Lepziger Zeitung szerkesztője volt. 1927-ben egy erotikus verse miatt elbocsátották a szerkesztőségből. Még ugyanebben az évben Berlinbe költözött, ahol Berthold Bürger álnéven kulturális cikkeket írt a Neue Leipziger Zeitungnak.Kästner berlini korszaka (1927-től a Weimari köztársaság 1933-ban bekövetkezett végéig) volt a legtermékenyebb. Rövid idő alatt Berlin egyik legfontosabb szellemi alakjává vált. Versei, glosszái, riportjai és recenziói különböző berlini sajtóorgánumokban jelentek meg. Külső munkatársként rendszeresen írt a Berliner Tageblatt és a Vossische Zeitung napilapnak, illetve a Die Weltbühne folyóiratnak. Az 1998-ban megjelent összes műveinek utószava szerint dokumentálhatóan 350 cikke jelent meg 1923 és 1933 között; a tényleges szám ennél nagyobb is lehet. Pontos adatot már csak azért sem lehet tudni, mivel Kästner lakása 1944 februárjában teljesen leégett.
Első verseskötete 1928-ban jelent meg, ezt 1933-ig további három követte.
1928 őszén jelent meg az Emil és a detektívek, Kästner első és máig egyik legismertebb gyermekkönyve.
A rendszert kritizáló kollégáival ellentétben Kästner nem emigrált a náci hatalomátvétel után. Kästnert többször elvitte a Gestapo, és kizárták az írószövetségből. Az 1933-as könyvégetés során (ezen ő maga is jelen volt) az ő művei is „a német szellemmel ellentétesnek” minősítve máglyára kerültek. A második világháború után Münchenbe költözött, ahol 1948-ig a Neue Zeitung rovatvezetője volt, és kiadta a Pinguin gyermek- és ifjúsági újságot. Ebben az időben fordult az irodalmi kabaré felé.
Anyja mellett két meghatározó nő volt az életében: Luiselotte Enderle, az UFA német filmgyár dramaturgja, aki 1935-től haláláig volt társa, valamint Friedl Siebert, aki 1949-től volt az író titkos szerelme, és akitől 1957 decemberében született Kästner egyetlen gyermeke, Thomas.
1974-ben, amikor megtudta, hogy nyelőcsőrákja van, elutasította a kórházi kezelést. Néhány hónappal később, 1974. július 29-én halt meg.
Leírás