Csikk (új kiadás) Wolfgang Herrndorf
Az öt kívánság Joe Siple
A karácsonyi város Donna Vanliere
A kitagadott. - Bródy és Hunyady Lévai Katalin
A történelem lánya - Budapesttől Amerikáig Susan Rubin Suleiman
Álarc - Hajnal Kitti
Malomkerék Gyenge Zoltán
Otthon - Utak és álmok III. Judith Pollack
Kísértés Odze György
Mindketten meghalnak a végén - Adam Silvera
Az őrület nyitánya Cselenyák Imre
Törik, nem hajlik Tóth Gábor Ákos
Pénz az ablakban Vajda Pierre
Bizarrr jószágok - Rendhagyó állatkert Kaszás György
Fehérség Jon Fosse
A kristálylepke Boda Zsuzsa
Cirmos a forró bádogtetőn Melinda Metz
A megzavart élet - Napló 1941-1943 Etty Hillesum
A Vörös Pimpernel - Orczy Emma
Ezüsthíd - Balatoni regék, mondák, történetek Lipták Gábor
A Júdás-terv Horváth Viktor
Üvöltő szelek Emily Bronte
Ne hagyj el - Ne érints Tahereh Mafi
Az Andalúz lányai Péntek Orsolya
Maureen Fry és az Észak Angyala Rachel Joyce
A házasságszerző tehetsége Lynda Cohen Loigman
Zsiráfokkal nyugatra Lynda Rutledge
Üvegház Szilvia Molnar
Shy Max Porter
Brida Paulo Coelho
Charles Dickens
Charles John Huffam Dickens (Portsmouth, 1812. február 7. – Higham, 1870. június 9.) angol író.
Egyesek szerint a viktoriánus kor legnagyobb írója és az angol nyelv legkiválóbb művelője. Írásainak népszerűségét mutatja, hogy napjainkig minden műve folyamatosan kapható anyanyelvén.
Dickens Hampshire-ben született, ötévesen költözött Kentbe, tízévesen Londonba a családjával. A korai évei szépen, jómódban teltek; sokat olvasott, különösen a pikareszk regényeket szerette. Azonban amikor tizenkét éves lett, apja, a tengerészeti pénztár kistisztviselője, eladósodott és börtönbe került. Dickens egy fénymázműhelyben kezdett dolgozni. Gyermekkori élményei, a látott nyomor visszatérő elemeivé váltak regényeinek. Heti hat shillingből tartotta el magát és támogatta családját.
Pár évvel később a család anyagi helyzete egy örökségnek köszönhetően ismét jobbra fordult, elhagyhatták az adósok börtönét, de Dickens anyja nem vette őt egyből ki a műhelyből, amit a fiú soha nem bocsátott meg neki. Ügyvédbojtárkodás és egy gyorsírói állás után újságíró lett, parlamenti vitákról tudósított, és járta az országot a választási kampányok időszakában. Huszonnégy éves korában jelent meg első regénye, a Pickwick Klub, amellyel azonnal nevet szerzett magának.
1836. április 2-án feleségül vette Catherine Thompson Hogarth-ot, aki tizenöt év alatt tíz gyereket szült neki. 1842-ben együtt Amerikába utaztak; az utat az Amerikai jegyzetek című leírás örökíti meg. Dickens három újság számára írt, az egyiknél szerkesztőként is dolgozott 1839-ig.
1856-ra annyi pénzt gyűjtött össze, hogy megvehette a Gad’s Hill Place nevű villát Kentben, melyről gyerekkora óta álmodozott.
1858-ban Dickens és felesége szétköltöztek. A válás akkoriban skandalumszámba ment volna, és Dickens haláláig gondoskodott a feleségéről. A szakítás hátterében többek között alighanem Ellen Ternan színésznő állt, aki feltételezhetően Dickens szeretője volt.
1865. június 9-én Dickens a Staplehurst-vonatszerencsétlenség túlélői között volt. Egy pályafelújítás miatt a vonat kisiklott egy hídon, és a vagonok a patakba potyogtak. Dickens első osztályon utazott a szerelvény elején: az ő vagonja nem zuhant a mélybe. Sértetlenül megúszta az incidenst, de a lelkében mély nyomott hagyott az eset. Ezt követően már csak egy regényt fejezett be, a Közös barátunkat. Idejét főleg nyilvános felolvasásai töltötték ki.
A szerencsétlenség ötéves évfordulóján hunyt el otthonában. Kívánsága ellenére (miszerint a rochesteri katedrálisban temessék el) a Westminsteri apátságban helyezték örök nyugalomra.
Leírás