Emily forever - Maria Navarro Skaranger
Amikor isten volt a császár Julie Otsuka
Az esemény Annie Ernaux
A holdfényes tengeren túl Julianne MacLean
Fekete szív Fritsi Péter
A láthatatlan ember Gárdonyi Géza
Lady Harriet, az üldöző - Tanglewood 3. Rachael Anderson
Chaser - Üldözés (A csehó 3.) Kylie Scott
Erdély aranykora - JÓKAI MÓR
Soulless - Megbánás nélkül - King 4. T. M. Frazier
Édes Palacsinta - Durian Sukegawa
Egyél, ha bánt az élet! Rozán Eszter
A Cuban Girl’s Guide to Tea and Tomorrow - A teázás és a jövő rejtelmei Laura Taylor Namey
Náluk keresd Jolánt! Hemda Weiss
A per Franz Kafka
Sárbogárdi Jolán - A test angyala (új kiadás) Parti Nagy Lajos
De szép ez az élet! Janikovszky Éva
Túlságosan zajos magány Bohumil Hrabal
Két utazás Erdélyben - Úti jegyzetek, 1989 (új kiadás) Polcz Alaine
Mosolyogni tessék! Janikovszky Éva
Befejezhetetlen (4. kiadás) Polcz Alaine
Ponyvamesék Vavyan Fable
A Pendragon-legenda - Időkapu könyvek Szerb Antal
Szabad a szerelem Tessa Hadley
A vágy nem öregszik Gaál Mária
Anne az élet iskolájában - Lucy Maud Montgomery
Drága édesanyám - 14 megható történet arról, aki a legfontosabb
A legnagyobb hülyeség, amit az életben csináltál Mészáros Dorka
A kőszívű ember fiai - Osiris Diákkönyvtár Jókai Mór
A Pendragon legenda (új kiadás) Szerb Antal
Milan Kundera
Milan Kundera (1929. április 1. - 2023. július 11.) 1993-tól már csak francia nyelven publikáló cseh regényíró, drámaíró, költő, esszéista.
Apja, Ludvík Kundera (1891–1971) híres zongorista, zenetudós volt. Milan Kundera az egyetem előtt kétkezi munkásként és dzsessz-zenészként dolgozott. A prágai Károly Egyetemen zenetudományt, irodalmat, filmművészetet és esztétikát hallgatott. Elsősorban a reneszánsz nagyjai, Boccaccio és Rabelais, a huszadik századi írók, gondolkodók közül pedig Musil, Gombrowicz, Broch, Kafka és Heidegger munkássága volt rá nagy hatással. Tagja volt a Literarni Noviny és a Listy című irodalmi folyóiratok szerkesztőségének. 1948-ban sok értelmiségihez hasonlóan lelkesen csatlakozott a kommunista párthoz, de miután tiltakozott a pártban kialakuló személyi kultusz ellen, 1950-ben kizárták. Miután 1952-ben diplomázott, a Prágai Film és Előadóművészeti Akadémián világirodalmat tanított. 1956-ban lépett be újra a pártba.
Irodalmi pályafutása költőként indult. Az ötvenes években megjelent három verseskötete meg is hozta számára az elismertséget. Első regénye, a Tréfa, melyben a sztálinizmus visszáságaival foglalkozott, 1965-ben látott napvilágot. A regény ifjú hőse, Ludvík Jahn tréfából egy képeslapot küld kedvesének, melyen többek közt Trockijt élteti. Csehszlovákia ortodox pártvezetése azonban nem ismerte a tréfát: Ludvikot kizárták a pártból, kirúgták az egyetemről, karrierje derékba tört. Regényével Kundera hatalmas botrányt kavart, és a párt tett is róla, hogy a Tréfa eltűnjön a könyvesboltok és a könyvtárak polcairól.
Kundera jelentős szerepet vállalt az 1968-as prágai tavasz eseményeiben, így a bukás után ő sem kerülhette el hőse sorsát. Kizárták a pártból, elbocsátották állásából, és általában eltiltották a tanítástól. Természetesen nem is publikálhatott.
Második regénye, Az élet máshol van (1973) a publikációs tilalom miatt Párizsban jelent meg francia nyelvű kiadásban. Kundera művében a kelet-közép-európai társadalmakat elemzi. A regény főhősének életével és halálával Kundera egy szerencsétlen sorsú, hazugságban felnőtt generáció életét szimbolizálja.
1975-ben Franciaországba emigrált, ahol még a rennes-i egyetem vendégprofesszora lett. Ekkor látott napvilágot a még 1972-ben Csehszlovákiában írt Búcsúkeringő című regénye.1979-ben A nevetés és felejtés könyve című regénye miatt megfosztották cseh állampolgárságától. 1981 óta francia állampolgár. Feleségével, Vera Hrabankovával él Párizsban.
Leírás