A tudatos olvasás művészete Ella Berthoud
Szoba kilátással E. M. Forster
Édes Anna - Könyvkincsek Kosztolányi Dezső
Újév - Typotex Világirodalom Juli Zeh
Hó - John Banville
Teendők halálom után - Karcsú Könyvek - Pontos történetek Vámos Miklós
Helló, pingvinek! Hazel Prior
Under the Magnolias - Magnóliák alatt T. I. Lowe
Az idegenek - Garrenek műve 3. (új kiadás) Márai Sándor
Az utolsó fehér ember Mohsin Hamid
Az ötödik parancsolat és egyéb történetek Bíró Szabolcs
Adelaide Genevieve Wheeler
Hátsószínpad - Színházi kisemberek, igaz történetek Aczél Gergő
A skarlát betű - Nathaniel Hawthorne
Jakab és az ura Milan Kundera
A hercegné alkuja - A lány és a herceg 1. Tessa Dare
A mézeskalács ház Jennifer Egan
A kaméliás hölgy ifj. Alexandre Dumas
Dorian Gray arcképe Oscar Wilde
Halálom óráiban Sebastian Junger
Kívánságok játéka Meg Shaffer
A könyvtündérek klubja Thomas Montasser
Hullám Sonali Deraniyagala
Állatkert a kastély körül Gerald Durrell
Én és a macskáim Bohumil Hrabal
Az élet máshol van (új kiadás) Milan Kundera
Fogjál nekem kolobuszt! (új kiadás) Gerald Durrell
The Charm Offensive - Sármháború Alison Cochrun
A nevetés és felejtés könyve Milan Kundera
A könyvlovas Kim Michele Richardson
Nick Hornby
Nick Hornby (Redhill, Egyesült Királyság, 1957. április 17. –) angol regényíró és kritikus.
Maidenheadben nőtt fel, itt is végezte a gimnáziumot, majd a Jesus College-ba járt egyetemre Cambridge-ben. Legismertebb regényei a Pop, csajok satöbbi, Egy fiúról és a futball memoár Fociláz. Művei többnyire a zenéről, a sportokról, az emberi kapcsolatokról és természetről, valamint a fiatalságról szólnak.
Hornby első kiadott munkája az 1992-es Fociláz volt, mely egy önéletrajzi ihletésű könyv az író az Arsenallal kapcsolatos fanatikus szurkolói élményeiről. Ezért a művéért Hornby még ebben megkapta az Év legjobb sportkönyvének járó díjat Nagy Britanniában. A könyvből később filmet is forgattak az Egyesült Királyságban, majd a filmnek újrafeldolgozása készült az USA-ban, amelyben Jimmy Fallon rajong hasonló lelkesedéssel a Boston Red Sox-ért.
A könyv sikerén felbuzdulva, Hornby cikkeket kezdett írni, melyeket a Sunday Times, Time Out és a Times Literary Supplement közölt az irodalmi rovatában, ezt követően zenei kritikákat írt a The New Yorkernek. Második könyve, egyben első regénye a Pop, csajok satöbbi 1995-ben jelent meg.
Harmadik regényét az Egy fiúrólt 1998-ban adták ki. Filmváltozatát 2002-ben mutatták be a főszerepekben Hugh Granttal és Nicholas Houlttal. 1999-ben Hornby átvehette az E. M. Forster díjat az Amerikai Művészeti és Írói Akadémián.
Hogy legyünk jók? című regénye 2001-ben jelent meg. Ez a műve elnyerte WH Smith Award irodalmi díját 2002-ben. A pénz egy részét következő könyvének kiadására költötte. Még 2003-ban Hornby elnyerte a London díjat is, az irodalmi elismerést az írótársak ítélték neki oda.
Számtalan esszét írt a modern kultúráról, de kiváltképp a zenéről. Rovatot is vezetett a The Believer magazinban "Stuff I've Been Reading" címmel, itt főleg saját könyvélményeiről írt 2008 szeptemberéig. Cikkeiből több válogatást is kiadott, úgy mint a The Polysyllabic Spree (2004), Housekeeping vs. The Dirt (2006), és a Shakespeare Wrote for Money (2008). Magyarországon a 2008-ban jelent meg az író tollából egy válogatás a Vájtfülűek brancsa címen.
Hornby Hosszú út lefelé című regénye 2005-ben jelent meg, és jelölve volt a Whitbread Novel díjra. Szerkesztett továbbá két sport antológiát: My favourite year és The Picador Book of Sports Writing címmel.
2007. október 16-án jelent meg Hornby Betoncsók című regénye. Ez az első könyve, amelyik elnyerte a Legjobb tinédzsereknek való könyvnek járó díjat.
Hornby legújabb regénye nem sokkal a világpremier után, 2009 őszén jelent meg az Európa Könyvkiadó gondozásában, A Meztelen Juliet címmel. Témájában és hangulatában első regényéhez, a Pop, csajok satöbbihez hasonlítható.
Leírás