A Pendragon legenda (új kiadás) Szerb Antal
A kék fotel Deés Szilvi
Az arany ember - Jókai Mór
Úri muri - Móricz Zsigmond
A Folyó Rosa Liksom
Náluk keresd Jolánt! Hemda Weiss
A Cuban Girl’s Guide to Tea and Tomorrow - A teázás és a jövő rejtelmei Laura Taylor Namey
Egyél, ha bánt az élet! Rozán Eszter
Édes Palacsinta - Durian Sukegawa
Igenis vannak csodák! Dr. Gyarmati Andrea
Az őrület nyitánya Cselenyák Imre
Törik, nem hajlik Tóth Gábor Ákos
Bizarrr jószágok - Rendhagyó állatkert Kaszás György
Fehérség Jon Fosse
Cirmos a forró bádogtetőn Melinda Metz
Pénz az ablakban Vajda Pierre
A megzavart élet - Napló 1941-1943 Etty Hillesum
A Vörös Pimpernel - Orczy Emma
A kristálylepke Boda Zsuzsa
Ezüsthíd - Balatoni regék, mondák, történetek Lipták Gábor
A Júdás-terv Horváth Viktor
Üvöltő szelek Emily Bronte
Az Andalúz lányai Péntek Orsolya
Ne hagyj el - Ne érints Tahereh Mafi
Az öt kívánság Joe Siple
A karácsonyi város Donna Vanliere
Álarc - Hajnal Kitti
A kitagadott. - Bródy és Hunyady Lévai Katalin
A történelem lánya - Budapesttől Amerikáig Susan Rubin Suleiman
Otthon - Utak és álmok III. Judith Pollack
Kosztolányi Dezső
Kosztolányi Dezső (1885. március 29. – 1936. november 3.) magyar költő, prózaíró, műfordító, kritikus, újságíró.
Kosztolányi Dezső az Osztrák-Magyar monarchia területén, Szabadkán született. Édesapja Kosztolányi Árpád (1859 – 1926) fizika és kémia professzor, valamint iskolaigazgató volt. Édesanyja a francia származású Brenner Eulalia (1866 – 1945).
Kosztolányi Dezső a középiskolai tanulmányait Szabadkán kezdte meg, de tanárával való konfliktusa miatt kiutasították innen. Szegeden, magántanulóként érettségizett.
1903-ban Budapestre költözött és ekkor kezdte meg tanulmányait a budapesti egyetem bölcsészkarán, magyar-német szakon. Itt találkozott Babits Mihály és Juhász Gyula költőkkel, és életre szóló barátságot kötött Karinthy Frigyessel is. Egy kis ideig a bécsi egyetemre is járt, de nem fejezte be, hazaköltözött és újságírónak állt, mely szakmát élete végéig gyakorolta.1908-ban átvette a költő Ady Endre helyét, aki Párizsba utazott tudósítani egy budapesti lapnak. 1910-ben jelent meg első verseskötete a Szegény kisgyermek panaszai címmel, mely országos sikert aratott, és mellyel egy termékeny időszak kezdődött el Kosztolányi Dezső életében. Szinte minden évben kiadott egy könyvet.
1913-ban vette feleségül Harmos Ilona színésznőt, aki Görög Ilona néven jelentette meg novelláit. 1915-ben született meg fiúk, Kosztolányi Ádám.
1933-ban mutatkoztak betegsége, a rák első jelei. 1934-től sorozatos műtéteken esett át, s Stockholmba is elment rádiumkezelésre. 1935-ben, a visegrádi újságíró üdülőben szerelemre lobbant egy fiatal férjes asszony, Radákovich Mária iránt. Szerelmük több vers megírására is sarkallta, mint például a Röpima, a Szeptemberi áhítat. El akart válni, de betegségének súlyosbodása közbeszólt.1936. november 3-án halt meg gócos tüdőgyulladásban, Budapesten, a Szent János Kórházban. Decemberben a Nyugat különszámmal adózott emlékének, amelyben Babits rehabilitálta fiatalkori barátját, művésztársát. Szenvedéseiről részletesen Ascher Oszkár tudósított nemcsak a Nyugatban, hanem Az Est hasábjain is.
Leírás