Nagy állatatlasz Barbel Oftring
Élet az erdőben Barbel Oftring
Böngéssz és számolj - Az űrben
Böngéssz és számolj - A tenger állatai
A világ ünnepei Ana Delgado
Böngéssz és számolj - Dinók
Láss egyre több csodát! - Állj meg, vedd észre a természet rejtett pillanatait! - Láss csodát! Laura Brand
Kiskedvenc-választó Russell Kane
Árnyékmuskétások Quentin Gréban
Mi az ember? - Keletkezésünk és a többi emberfaj eltűnésének hihetetlen története Vibeke Maria Viestad
Piros mesekönyv Benedek Elek
Arany mesekönyv - A világ legszebb meséiből Benedek Elek
100 Benedek Elek-mese Benedek Elek
100 Andersen-mese - A kis gyufaárus leányka és más elbűvölő történetek a meseirodalom királyától Hans Christian Andersen
Folyók Qu Lan, Simon Chapman
Az aranyecset - Gyerekversek és mesék nagyobbaknak Nemes Nagy Ágnes
100 mese Mátyás királyról (új kiadás) Válogatás
100 Grimm-mese - Mesekönyv
Utazás a mélybe - Ismerd meg a tenger élővilágát a felszíntől a tengerfenékig Gianumberto Accinelli
100 Ezópusz-mese Válogatás
100 magyar népmese
Batman - A Sötét Lovag multiverzuma Matthew K. Manning
A titkos út - Gyerekversek és mesék Nemes Nagy Ágnes
Sárkánylegendák Tea Orsi
100 székely mese Válogatás
Barátaim, a macskák
Budapesti böngésző Brúnóval Bartos Erika
75 mese az olvasásról Sillinger Nikolett
Hogyan működik az emberi test? - A csontoktól az idegrendszerig, a szervrendszerektől az érzékelésig Claudia Martin
Benedek Elek
Benedek Elek (Kisbacon, 1859. szeptember 30. – Kisbacon, 1929. augusztus 17.) magyar újságíró, író, országgyűlési képviselő, „a nagy mesemondó”.
Bölcsésztanulmányait Székelyudvarhelyen, majd Budapesten végezte. Diákkorában néprajzi gyűjtőútra ment Sebesi Jóbbal. Újságíró lett: a Budapesti Hírlap és más lapok munkatársaként dolgozott. 1887-ben a nagyajtai kerület országgyűlési képviselővé választotta. 1892-ig töltötte be ezt a tisztséget. Egy ideig Szabadelvű párti volt, majd a Nemzeti Párthoz csatlakozott. Képviselőházi beszédeiben az ifjúsági irodalommal, a népköltészet és a népnyelv, valamint a közoktatás kérdéseivel foglalkozott. Napilapokat és folyóiratokat szerkesztett: Magyarság (1901–02); Magyar Világ (1902–03); Magyar Kritika (1897–99); Nemzeti Iskola (1890–1905); Néptanítók Lapja (1907–09). Emellett számos lapban publikált álnéven, ezekből ad közre válogatást a kétkötetes Az ismeretlen Benedek Elek c. munka.
1889-ben részt vállalt a Pósa Lajos által indított első irodalmi értékű, hazafias szellemű gyermeklap, Az Én Újságom szerkesztésében, Sebők Zsigmonddal együtt szerkesztője volt a Jó Pajtás gyermeklapnak. 1890-ben belépett a Demokratia nevű szabadkőműves páholyba. Ifjúsági könyvsorozatot szerkesztett: Kís Könyvtár, amelynek folytatása B. E. kis könyvtára címmel jelent meg. 1900-ban a Kisfaludy Társaságnak is tagjává vált. Az ifjúság számára készült mese-átdolgozásait tartalmazó Ezüst Mesekönyv és Arany Mesekönyv - amelyek főként az Az Ezeregyéjszaka meséinek és a Grimm fivérek meséinek átiratai voltak – tucatnyi új kiadásaival, újabb átdolgozásaival évtizedeken át a legfőbb és legjobb magyar mesekönyvek voltak. Verseket, színdarabokat, leányregényeket, történelmi és irodalomtörténeti műveket is írt.
Benedek Eleket 1929. augusztus 17-én, levélírás közben, végzetes agyvérzés érte.
1921-ben hazatért a trianoni békeszerződés által Romániához csatolt Kisbaconba és ott élt haláláig, ahol példaképe, szervezője volt a szárnyait bontogató romániai magyar kalákásoknak és a Cimbora című ifjúsági lapot szerkesztette. Mint meseíró, a magyar gyermekirodalom egyik megteremtője. Ifjúsági írásaival, szerkesztői működésével az élen járó pedagógusok között foglal helyet.
Leírás